Otevřeli jsme nový výrobní závod v Jistebníku 01

První říjnový den s sebou přinesl také slavnostní otevření našeho nového závodu prvovýroby, který se nachází v Jistebníku. Na místě nechyběla místní paní starostka Šárka Storzerová, která spolu s majitelem ISMM Group panem Miloslavem Cváčkem, přestřihla slavnostní pásku.

V novém závodě se nachází zejména technologie prvovýroby, jedná se o dva laserové a jeden plazmový pálicí stroj na dělení materiálu, čtyři ohraňovací lisy a pracoviště úkosování a vrtání. Následně jsou takto připravené díly rozváženy do ostatních závodů společnosti ISMM, kde dochází k jejich dalšímu zpracování. Součástí závodu je také sklad hutního materiálu.

Závod je součástí výrobního areálu o rozloze 35 tis. m2, což pro společnost ISMM představuje potenciál pro další expanzi. Na stejném pozemku sídlí také výrobní prostory společnosti ISMM & TESO, která je od roku 2018 rovněž členem ISMM Group.

Celková investice do rekonstrukce objektu se vyšplhala na 25 mil Kč. a nové, popř. přesunuté technologie dosahují hodnoty 30 mil Kč. Od jara 2021 by měl závod jet v plném třísměnném provozu, při kterém zde bude pracovat až 30 zaměstnanců.